Hakkımda

19 Temmuz 2011 Salı

Güneş en güzel İzmir'de batar.....

DOMATES TARLASI.....Hani şehir kalabalık gelmiştir. Ve siz bir kaçamak yapmak istersiniz. Dalından koparıp meyve yemek. Dalından koparılıp sofranıza gelen domatesin kokusun bir daha hiç biryerde bulamayacağınız kadar taze sebzeler içinde biz şehirde yaşayanlar doyamayız. Hele Tavuğun yeni yumurtladığı yumurtayla yapılmış omletin tadı?.

Ege denizinin tarlayla buluştuğu ufuk noktasında bir çiftliğe konuk oldum.Atatürk En çok güneşin batışını İzmir'de izlemeyi severmiş.İşte Güneş batarken bizde Uzun uzun konuştuk. Çiftliğin dayısı Baki dayının yaptığı güzel çayı yudumlarken güneşin batışını izledik..Ya dedim bizim gibi şehirde yaşayan insanlar için bu dalından koparılmış domates, ege'nin zeytini, zeytin yağını bizim ulaşabileceğimiz şekilde bize ulaştırsan ve biz bir blog kursak dedim. Siz ne dersiniz. Dalından koparılmış domateslerden soframıza ulaştırılsa nasıl olur? İmkansız demeyin bunu daha önce sevgili makbule ile konuşmamız da bunu yapan bir hanımın çiftliği olduğunu duymuştum. Çiftliğin sahibi arkadaşıma anlattım. Zeytinyağının hasını bize göndersen sen gönderirsin dedim. Domatesin hasını kargoyla sen gönderirsiin dedim. Bununla birlikte biz bir adım atacağız peki bu adım biz şehirli insanların sofrasına iner mi? SİZ NE DERSİNİZ? EĞER İSTERSENİZ SEVGİLİ KUZENİM BEN VE ÇİFTLİĞİMİZİN KAHRAMANI HAZIR BEKLİYOR...,

SEVGİLERRR

2 yorum:

mine dedi ki...

harika küçük bir çiftlikte yaşamak istiyorum ben de geleni gideni bol olacak ama :) hayırlısı evrene yayalım dileğimizi değil mi : )

dicle kıyısında masal kentim dedi ki...

:)))) keşkee olsaaa